Технологія SUNEO

  • fb
  • youtube

Технологія для захисту врожаю ексклюзивний продукт від компанії «Лімагрейн»

В 2014-му році компанія «Лімагрейн» презентувала на європейському ринку новий ексклюзивний проект – SUNEO®. Цього року в Україні ми також маємо можливість реалізувати цей унікальний проект і представити на ринку його продукти.

Що ж особливого в цьому проекті, яку мету ми ставили перед собою та селекціонерами, створюючи цей продукт і виводячи його на ринок, які властивості мають нові продукти, а головне – які переваги може отримати сільськогосподарський виробник, використовуючи запропоновані нами гібриди?

Почнемо з назви проекту: SUN – скорочено від “sunflower” – соняшник, і NEO – це все те нове, краще і прогресивне, що наша компанія має у своєму арсеналі й прагне запропонувати своїм клієнтам.

У чому ж унікальність цього проекту і які його цільові ринки?

На сьогоднішній день в Україні соняшник культивується більш ніж на 5 мільйонах гектарів, іблизько 70% відсотків цієї території заражені вовчком соняшниковим (Orobanche cumana). Це зараження має різні ступені й спричинено різними расами і скрізь, де проявляється вовчок, особливо нові агресивні раси, він може завдати непоправної шкоди врожаю. Такий ризик поширення вовчка більш вірулентних рас ніж Е наявний приблизно на 29% від загальної площі соняшнику, що становить більше 1,5 мільйона гектарів посівних площ. Приблизно така ж площа посівів соняшнику до 70% страждає й від посушливих умов.

Саме для цих цільових ринків компанія «Лімагрейн» і пропонує гібриди проекту SUNEO®. У чому ж суть цієї пропозиції?

Наша компанія на базі своєї кращої генетики, що завоювала популярністю у аграріїв багатьох країн завдяки своїй посухостійкості та пластичності, створила унікальні гібриди, які поєднують в собі останній ген стійкості до вовчка і Clearfield®-технологію.

Перевагою цієї технології є її стійкість

Подвійний захист для контрлолю вовчка

Повний захист посіву від вовчка (більш агресивного ніж раса Е) за допомогою двох різних типів впливу (генетична стійкість та хімічний контроль) протягом вегетаційного періоду від ранніх до пізніх атак. Або генетичний захист у разі відсутності обробки посівів гербіцидом.


Покращений контроль бур'янів

Обробка гербіцидом в оптимальний період: сільськогосподарський виробник має можливість вибрати для обробки найбільш вразливу фазу розвитку бур`янів для їх повного знищення.


Оптимальне рішення для посушливої зони

Гнучка доза, спрямована вийнятково на захист від бур’янів = менша післядія + гарний контроль вовчка на генетичному рівні. Контроль бур`янів та вовчка: кращий компроміс з SUNEO®-гібридами.

Результати

Дуже наочно це показують наші польові випробування, проведені в Україні, Румунії та інших країнах в 2013-2014 роках. А також висновки, зроблені на основі аналізу показників урожаю SUNEO®-гібридів і класичних гібридів системи Clearfield® (стійких до п`яти ас вовчка A-E), здійсненого в різних випробуваннях при різному тлі зараження поля новими расами, що атакували посіви в різні періоди вегетації. Можемо констатувати, що підсумкова різниця на користь SUNEO®-гібрида склала: у Румунії (локація Розеті) від 2,5 до 4,0 ц/га на оброблених гербіцидом варіантах, що пояснюється впливом пізньої атаки вовчка більш агресивних рас ніж Е, на не SUNEO®-гібриди. І 12,4 – 13,9 ц/га на необроблених гербіцидом варіантах, де вовчок повною мірою виявив свій вплив на необроблені не SUNEO®-гібриди. У той же час, різниця між обробленим і необробленим варіантом SUNEO®-гібрида склала близько 11,0 ц/га, що пояснюється впливом бур`янів на необроблену частину.Особливо показовою перевага SUNEO®-гібрида виявилася в Україні (локація Ізмаїл, Одеська обл.): різниця врожаю на його користь на оброблених варіантах склала від 10,0 до 11,3 ц/га, з показниками врожайності SUNEO® – 30,3 ц/га, не SUNEO® 1 – 20,3 ц/га, і не SUNEO® 2 – 19,0 ц/га. Цей результат обумовлений дуже сильною ранньою атакою посівів новими расами вовчка, що вразили соняшник під час сходів ще до обробки гербіцидом Євро-Лайтнінг®, тим самим спричинивши дуже значний вплив на майбутній урожай не SUNEO®-гібридів, принагідно цілком знищивши їх необроблені варіанти. У той же час, необроблений варіант SUNEO®-гібрида забезпечив урожай на рівні 21,6 ц/га, вплив на який виявили лише бур`яни.


Таким чином, наприкінці цієї статті я хотів би повернутися до її початку і згадати цілі, які компанія «Лімагрейн» ставила перед собою, розробляючи й виводячи на ринок продукти проекту SUNEO®.


Враховуючи весь вищенаведений матеріал, з упевненістю можна стверджувати, що для наших партнерів-аграріїв цей продукт дійсно буде ефективним рішенням проблеми післядії в посушливих зонах Півдня й Південного Сходу України, надійним інструментом у боротьбі з вовчком нових рас (більш вірулентних ніж раса Е) і прекрасною можливістю очистити їх поля від найбільш шкідливих і важко знищуваних бур`янів у цій зоні, не звертаючи уваги на вовчок й отримуючи відмінні врожаї.