Новини

  • fb
  • youtube

Змінні норми висіву кукурудзи EASY VR від "Лімагрейн": практика застосування

На сьогоднішній день ми можемо з усіх джерел інформації почути про новітні технології в сільському господарстві. Інноваційність так закріпилася в нашому словниковому запасі, що для нас це стало нормою в спілкуванні. Усі компанії на ринку України пропонують інноваційні рішення в різних галузях і для різних сегментів і в той же час наші аграрії очікують зиск від цього. Зрозуміло що не завжди вкладенні кошти дають очікуваного результату, а, інколи, і негативний результат, але ми з вами маємо зрозуміти? що це прогрес і ми ідемо з ним в ногу або залишимося позаду. Кожна ділянка технологічного процесу в вирощуванні с/г культур, на сьогодні, може використовувати елементи ІТ технологій та точного землеробства, зокрема один із складних елементів – це змінні норми висіву. Здавалось би, що тут такого складного, маєш сівалку, яка може змінювати висів автоматично (тобто сіяти по завданню) і усе, але агрономи добре розуміють, що рослина це живий організм і як ми з вами, кожен живий організм по різному реагує на навколишнє середовище та живленні. Візьмемо любе поле і ми однозначно зможемо знайти низьковрожайні, непродуктивні ділянки, хоча є поля досить моногенні за урожайністю. Зрозуміло, що при висіві з однією густотою ми затратимо більше насіння на ці ділянки а отримаємо вихід менший і абсолютно протилежно на високоврожайних ділянках ми можемо отримати в рази більший урожай але ми самі себе обмежуємо сама в густоті посіву. Завдяки збільшенню густоти посіву ми отримаємо більший урожай. І саме тут важливо знати біологічний потенціал гібриду в таких умовах. Для цього проводяться дослідження кожного гібриду на густоти в різних ґрунтово-кліматичних умовах. Наприклад візьмемо один гібрид і протестуємо його в різних умовах (низько урожайні і високо урожайні). На графіку ви можете побачити результат урожайності одного гібриду в різних умовах. Ці дослідження доводять, що гібрид в низьковрожайних умовах при густоті 70 000 рослин/га дає максимальний урожай, а у високоврожайних умовах максимально ефективна густота становить 90 000 рослин/га. В обох варіантах ми бачимо що збільшення густоти призведе до зниження урожайності і аналогічна ситуація і при зниженні густоти.

Саме поєднання інформації щодо поля і поведінки гібриду дає можливість максимально ефективно реалізувати потенціал поля і гібриду. Є декілька технологій щодо визначення оцінки продуктивності ділянок поля, я пропоную розглянути одну із найефективних у часі та досить мобільну. Компанія Лімагрейн пропонує комплексну web-платформу Easy VR для максимального використання потенціалу кожного окремого поля. Що дає ця платформа: 1 аналіз потенціалу поля на основі кількарічних супутникових даних і підбору гібрида з відповідною продуктивністю для відповідних умов; 2. Опрацювання цих даних та визначення наскільки поле є гетерогенним; 3. Розробка карти висіву, згідно якої ми будемо мати інформацію щодо кількості насіння на дане поле. 4. Завантажити карту з платформи в монітор сівалки і здійснити посів згідно завдання. Не будемо вдаватися в подробиці що для цього потрібно – це більш технічна частина. Чи перевірене це на практиці? так перевірене. З останні 3 роки максимальна прибавка урожайності склала 6% до стандартного посіву. В Україні багато господарств скористались цим сервісом, як маленькі так і великі. Я наведу приклад не великого господарства в Вінницькій області  - це ФГ Флора. Дане господарство придбало сівалку, яка може висівати по завданню і провело усі необхідні налаштування та докупило додаткове обладнання. Нижче ви можете побачити карто поля з низьковрожайними та високоврожайними ділянками:

Для перевірки ефективності даного сервісу на полі було заплановано 3 смуга із стандартною густотою, яку зазвичай висівав  фермер, для порівняння ефективності даного сервісу.

 

Збирання даного поля проводилось комбайном із використанням моніторингу урожайності із прив’язкою до GPS координат. Сама карта урожайності була досить сирою і незрозумілою, тому її додатково відшліфували та порівняли із контрольною смугою і ми отримали зрозумілу для нас карту урожайності і розраховану прибавку, яка склала майже 2 %

 

Для декого це начебто і невелика прибавка при середній урожайності 8,5 т. але давайте подивимось під іншим кутом. Так чи інакше в Україні з кожним роком усе більше і більше з’являється таких сівалок і ви все рівно платите за можливість сіяти із змінними нормами. По друге ми не можемо змінити поле тому ми маємо низьковрожайні ділянки. По трете в даному прикладі була незначна економія насіння, що теж позитивно відкладається на економіці на цьому полі і це дає можливіст заздалегіть мати точну к-сть насіння необхідну на це поле. І по четверте з даного поля, а це менше 30 га додатково було зібрано біля 900 доларів!!!!!.

Використовуючи змінні норми, можна збільшити врожайність культури до 6% і таким чином збільшити прибуток на 70–90 євро/га. «Лімагрейн» пропонує своїм клієнтам не лише насіннєву продукцію, а й комплексну web-платформу Easy VR для максимального використання потенціалу кожного окремого поля. Популярність, поширеність технології зумовлюють її дедалі більшу легкість і доступність. Easy VR — це новий сервіс від «Лімагрейн», який дозволяє:

• оптимізувати генетичний потенціал гібридів;

• оптимізувати потенціал полів, що є в обробітку господарства;

• працювати на власному обладнанні з максимальною ефективністю;

• досягнути найбільших урожаїв і чудових результатів.