Новини

  • fb
  • youtube

Мистецтво інновацій від "Лімагрейн Україна"

 

15 лютого у Києві відбулася конференція з інноваційних рішень компанії «Лімагрейн», яка зібрала  представників господарств, науковців та спеціалістів аграрного сектору, яким цікава тема новітніх технологій у сільському господарстві.

У вітальному слові генеральний директор компанії «Лімагрейн Україна» Віктор Карбівський зазначив, що компанія вирізняться саме інноваціями, які й пропонують своїм клієнтам:

«Є речі, на які сільгоспвиробники не можуть впливати – це погодні і кліматичні умови та світові ціни. Але є речі, на які можна і потрібно впливати. Мова йде про технологію виробництва: що сіяти, як сіяти і за яких умов. Три роки тому ми запустили технологію захисту врожайності SUNEO®,  рік тому презентували технологію оптимізації посухостійкості HYDRANEO®, а цього року випускаємо на ринок новий проект з точного землеробства – EASY VR».

Селекція допомагає створити культури врожайні, адаптивні та стійкі до хвороб

Про програми селекції кукурудзи «Лімагрейн» розповів Карой Купі, директор з розвитку портфоліо кукурудзи в Східній та Південній Європі.

Селекція нових гібридів, які б відповідали сучасним вимогам – одне із найголовніших завдань компанії. Поряд з традиційними методами селекції, в Лімагрейн займаються створенням нових гібридів для світового ринку шляхом генної модифікації.  Для створення і випробування нових гібридів по всьому світу працює мережа селекційно-випробувальних  станцій. Робота націлена на селекцію найбільш адаптованих гібридів для кожного сегменту ринку. Для того, щоб відібрати найкращі, потрібно провести тисячі схрещувань.

В Європі нові гібриди досліджують і випробовують на більші ніж 120 локаціях, в майже кожній з них розташовані від 10 до 30 тисяч ділянок. Основні критерії відбору – стабільна врожайність, вологовіддача зерна, адаптивність до різних стресових умов, стійкість до хвороб, якість зерна та силосу.

Також директор з розвитку портфоліо кукурудзи в Східній та Південній Європі представив нові перспективні гібриди із покращеними якостями – стабільною продуктивністю, хорошим стартовим ростом, які найкраще себе показали в сучасних умовах українських полів.

Окрім самих гібридів, компанія пропонує клієнтам постійну технічну підтримку, багаторічні дані щодо реакції на густоту і терміни посіву, щодо якості зерна та інші.

Як завдяки HYDRANEO® можна досягти управління посухостійкостю

Про те, як компанія «Лімагрейн» пропонує вирішувати одну з найактуальніших проблем сьогодення, розповів Альфонс Хоро, менеджер з інноваційних проектів.

Вже сьогодні 2/3 усіх посівних площ у Європі перебувають під загрозою посухи, тому особливо актуальними є всі технології, що дозоляють вирощувати врожаї навіть у несприятливих погодних умовах. Більше того – давати рекордні врожаї. Як показує європейський досвід, цього можна досягти, впроваджуючи у виробництво гібриди, толерантні до подібних умов. 

Звичайно, не у всіх є можливість зрошення, тому завдання технології оптимізації посухостійкості HYDRANEO(R), яку пропонує «Лімагрейн» – розробити низку рекомендацій, які б допомогли розкрити весь потенціал культури.

Спочатку вивчають всі умови, які є в господарстві. Це, передовсім, інформація про ґрунт, його структуру, склад, глибину, методи обробітку, сівозміну, дати посіву тощо. Після вивчення і обробки інформації, програма видає вихідні дані – історичний ризик посухи, річний показник посухи, розрахунковий запас води, прогноз дати цвітіння, ризики сівозміни, обробітку ґрунту, дати посіву, підживлення. І вже з огляду на умови, які є в господарстві, індивідуальні особливості місцевості, водних запасів та всіх ризиків, програма рекомендує який найкраще гібрид застосувати. Ця програма будує графік, за допомогою якого можна скоригувати найбільш оптимальні терміни сівби з тим, щоб розкрити весь потенціал гібриду.

Під час конференції кожен бажаючий міг спробувати HYDRANEO TOOL на спеціальних стендах, ввівши дані зі свого господарства і отримавши список рекомендацій щодо вибору оптимального гібриду, дати посіву тощо.

Точне землеробство дозволяє додатково заробити до 90 €/га

Під час конференції відбулася презентація нового проекту від «Лімагрейн» – технології з точного землеробства Easy VR. Про нього розповів Лоран Бартез, керівник проекту.

На кожному конкретному полі урожайність часто може бути досить неоднорідна через певні відмінності, зумовлені різною структурою ґрунту, щільністю, низькою забезпеченістю поживними речовинами, через погодні умови та інші чинники. Проте більшість фермерів, оскільки їм не вистачає точної інформації чи спеціального обладнання,  використовують загальний підхід до всього поля. І як насідок – маємо зниження потенціалу культури на полі.

У своїй новій програмі Easy VR компанія пропонує диференційовано підходити до більш і менш продуктивних зон, застосовувати змінні норми висіву кукурудзи, оптимізувати генетичний потенціал гібридів, потенціал полів, максимально ефективно використовувати техніку і як наслідок – досягти найбільших врожаїв та результатів.

За словами дослідників, на результативність поля можна вплинути зміною норми висіву і отримати максимальний врожай, посіявши культуру з відповідною густотою висіву. Головне завдання аграрія – для непродуктивної ділянки поля знайти ту оптимальну густоту, яка здатна забезпечити максимальну врожайність, оскільки використання занадто високих чи занадто низьких норм висіву може негативно вплинути на продуктивність.

Для початку компанія використовує дані супутника із зображенням певного поля.  По забарвленості культури вивчають дані за кілька років: оцінюють потенціал цього поля, аналізують показники, накладають різні дані. І отримують загальну картину продуктивності – можна спрогнозувати урожайність конкретного гібриду на конкретному полі. Таким чином, маємо карту, на якій позначені ділянки, де варто сіяти з більшою густотою, а де – з меншою. Цю карту вже можна завантажити в комп’ютер трактора та провести сівбу зі змінними нормами висіву. Ясна річ, трактор має бути сучасний, із комп’ютером та можливістю GPS-підключення та сівалкою, яка може висівати за спеціальною програмою зі змінними нормами.

Для порівняння результатів, посередині ділянки висівають контрольну смугу з тою густотою, з якою фермер зазвичай сіє культуру. І якщо є комбайн, який на ходу визначає урожайність, то можна порівняти дані на контрольній смузі з тими ділянками поля, де культуру висівали зі змінними нормами.

Програма Easy VR працює всього три роки, 2017-го компанія заклала випробування у кількох країнах, у тому числі, в Україні. Проаналізувавши отримані результати, дійшли висновку, що використовуючи змінні норми висіву, можна підвищити врожайність до 6%, і в середньому збільшити прибуток від 70 до 90 євро на га. На 2018 рік запланували вже 15 точок, де продовжуватимуть цей проект. І кожен, хто бажає, може взяти участь у проекті, звернувшись до регіональних представників компанії «Лімагрейн Україна».

Також під час конференції учасники мали змогу дізнатися про преваги кукурудзи силосного напрямку від «Лімагрейн», ознайомитися з інноваційною технікою для посіву, захисту рослин, внесення мінеральних добрив і збирання силосу від KUHN, та проаналізувати базові чинники і позиції українського зернового ринку в світі для того, аби диверсификувати ризики торгівлі.

Ольга Соломка